« Alla Evenemang

Styrelsen

25 januari 2217

2021/2022

Kontakta gärna någon av oss i styrelsen om du vill veta mer om föreningen och vårt kollegiala nätverk. Nedan ser du kontaktuppgifter till alla i styrelsen.

Vi som fått förtroendet att ingå i styrelsen för verksamhetsåret 2021/2022 är:

Ordinarie ledamöter:

Marlene Hassel
Stad-platsutvecklare/BID Manager/konsult Sverige
Ordförande
marlene.hassel@hassel-co.se
070-657 52 99

Isabel Gölles
Konsult platsutveckling, Platsvision
Vice ordförande
isabel@platsvision.se
072-704 39 59

Johan Jönsson
Centrumledare, Hässleholm
Kassör
mail@hesslecity.com
073-360 00 90

Carina Janars
Centrumledare, Ljusdal i Centrum
Ledamot
carina@ljusdalicentrum.se
070-371 60 65

Marita Floman
Konsult inom kommersiell fastighets och handelsplatsutveckling
Ledamot
marita@mfab.info
070-092 03 92

Lotta Engvall
Centrumutvecklare Simrishamns kommun och BID Manager i Kävlinge Kommun
Ledamot
lotta@engvall.info
073-377 01 42

Anna Andersson
Kommunikatör Älvstranden Utveckling
Ledamot
anna_a_85@hotmail.com
070-418 18 85

Lisa Söderholm
Centrumutvecklare, Kalmar City
Ledamot
lisa@kalmarcity.com
073-508 70 87

Jonas Albecker
VD/stadskärneutvecklare, Stadsutveckling i Sundsvall AB
Ledamot
albecker@stadsutvecklingisundsvall.se 
070-674 73 72

Calle Hedman
Projektledare, Destination Östersund
Suppleant
calle.hedman@destinationostersund.se
073-815 01 13

Magnus Franzén
Ekängen Media
Suppleant
magnusgfranzen@telia.com
076-893 97 93

Hanna Gahnström
Platsutvecklare, Härryda kommun
Suppleant
hanna.gahnstrom@harryda.se
076-649 45 65

Ulrika Abrahamsson
Centrumutvecklare, Åmåls kommun
Suppleant
ulrika.abramsson@amal.se
0532 – 174 45


Revisor:

Tomas Kruth

 

Valberedning:
Björn Bergman, Sammankallande, VD, Svenska Stadskärnor
Susann Haggren, Svenskt Näringsliv
Maria Rautio, medlem Sveriges Centrumutvecklare

Detaljer

Datum:
25 januari 2217
Evenemang Kategorier:
, , , ,